Trochę informacji i rozmyślań

O mnie

Oto ja

Krzysztof Kujawski

Urodzony w Choszcznie, zamieszkały w Szczecinie. Gdy piszę My – znaczy ja i moja żona Sylwia. Gdy chodzi o dzieci to mowa o Hani, Agatce i Dorotce.

Czym się zajmuję?

Od ponad dwudziestu lat tworzę aplikacje internetowe. W innych miejscach napiszę parę słów o ciekawych rzeczach, które miałem okazję tworzyć, tutaj skupię się na tym co robię  w tej chwili.

Pracuję na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, dodatkowo prowadzę firmę o wdzięcznej nazwie OTINOT.

Oprócz działalności zawodowej jestem instruktorem harcerskim w stopniu harcmistrza.

Czym zajmuję się na ZUT?

Najdokładniej opisuje to chyba nazwa funkcji jaką w tej chwili sprawuję – Pełnomocnik Rektora ds. informatyzacji procesów.

Uczelnia jest skomplikowanym organizmem, który z jednej strony prowadzi studia, z drugiej działalność naukową, a to wszystko łączy z byciem de facto firmą (do tego państwową) o bardzo skomplikowanej strukturze. Gdy na to nałożymy jeszcze obowiązki sprawozdawcze w zakresie dziesiątków działów wychodzi niezłe piekiełko.

Moja rola to systematyczne działanie mające na celu usprawnienie poszczególnych procesów z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Sporo w tym analiz i poznawania poszczególnych działów uczelni, dużo optymalizacji i upraszczania procedur i ostatecznie dużo programowania oraz działalności wdrożeniowej.

Co robiłem na ZUT wcześniej?

Czym zajmuję się w OTINOT?

Tworzę aplikacje webowe „na wymiar”. Od analizy procesów, przez projektowanie po wykonanie i wdrożenie. Na podstawie swoich doświadczeń przygotowuję również usługę związaną z projektami, o tym na razie nie mówię głośno, ale możesz zajrzeć tutaj i przeczytać krótką notkę.

Mam za sobą ośmioletnią „przygodę” z systemem eswietlica.pl – możesz o tym przeczytać w tym artykule. Zdarza mi się też zaprojektować jakąś przypinkę – możesz zajrzeć na przypinamy.pl.

Co robiłem wcześniej jako freelancer?

Czym zajmuję się w harcerstwie?

Aktualnie cieszę się ulgą po zakończeniu pełnienia funkcji zastępcy Komendantki Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP. Na początku września 2022 roku XXII Zjazd Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP udzielił mi absolutorium i po 9 latach zakończyłem tę przygodę. Tworzyłem politykę dotyczącą wizerunku i wykorzystania internetu. Administrowałem Office’m 365 i dbałem o to żeby było prościej, a nie trudniej 😉

Czym zajmowałem się wcześniej w ZHP?