Trochę informacji i rozmyślań

O mnie

Oto ja

Krzysztof Kujawski

Urodzony w Choszcznie, zamieszkały w Szczecinie. Gdy piszę My – znaczy ja i moja żona Sylwia. Gdy chodzi o dzieci to mowa o Hani, Agatce i Dorotce.

Czym się zajmuję?

Od prawie już dwudziestu lat tworzę aplikacje internetowe. W innych miejscach napiszę parę słów o ciekawych rzeczach, które miałem okazję tworzyć, tutaj skupię się na tym co robię  w tej chwili.

Pracuję na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, dodatkowo prowadzę firmę o wdzięcznej nazwie OTINOT.

Oprócz działalności zawodowej jestem instruktorem harcerskim w stopniu harcmistrza.

Czym zajmuję się na ZUT?

Najdokładniej opisuje to chyba nazwa funkcji jaką w tej chwili sprawuję – Pełnomocnik Rektora ds. informatyzacji procesów.

Uczelnia jest skomplikowanym organizmem, który z jednej strony prowadzi studia, z drugiej działalność naukową, a to wszystko łączy z byciem de facto firmą (do tego państwową) o bardzo skomplikowanej strukturze. Gdy na to nałożymy jeszcze obowiązki sprawozdawcze w zakresie dziesiątków działów wychodzi niezłe piekiełko.

Moja rola to systematyczne działanie mające na celu usprawnienie poszczególnych procesów z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Sporo w tym analiz i poznawania poszczególnych działów uczelni, dużo optymalizacji i upraszczania procedur i ostatecznie dużo programowania oraz działalności wdrożeniowej.

Co robiłem na ZUT wcześniej?

Czym zajmuję się w OTINOT?

OTINOT to firma stworzona aby realizować zainteresowania (no przynajmniej na razie). W ramach działalności tworzę dwa rozbieżne elementy:

Co robiłem wcześniej jako freelancer?

Czym zajmuję się w harcerstwie?

Jestem zastępcą Komendanta Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP. Tworzę politykę dotyczącą wizerunku i wykorzystania internetu. Administruję Office’m 365 i dbam o to żeby było prościej, a nie trudniej 😉

Czym zajmowałem się wcześniej w ZHP?