Trochę informacji i rozmyślań

Prace trwają

I nastał październik. Po wrześniu pełnym zmian (zamknięcie eŚwietlicy, Zjazd Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP i zakończenie funkcjonowania w Komendzie Chorągwi) to czas, w którym pojawiają się nowe wyzwania i konkretyzują starsze tematy.

Kilkoro znajomych spotkało się ze słowem Kaczapra, ale w końcu powstała nazwa dla usługi, która jest jeszcze w przygotowaniu. Niemniej jednak można już napisać czego będzie dotyczyła.

Chodzi o projekty

Powstaje usługa, która będzie związana z zarządzaniem projektami, szczególnie tymi unijnymi. Wskaźniki, karty czasu pracy, zebranie danych w jednym miejscu. Generalnie – narzędzie, które ma pomóc uporządkować zagadnienie. No i obsługa konsorcjów.

W rozmowach dotyczących planowania pojawił się temat wartości, którą będzie niósł ze sobą ten system. W zasadzie od razu na pierwszym miejscu pojawił się spokój.

Przygotowując się do uruchomienia systemu powstaje również narracja budująca historię opartą na przykładach. Powstało miejsce, w którym te historie można przeczytać. Tym miejscem jest spokojni.pl

Poznasz tam Adama Spokojnego, który jest użytkownikiem systemu i kilka anegdot z jego życia. Zapraszam!

Jeżeli będziesz miał/a jakieś spostrzeżenia dotyczące tego tematu napisz komentarz albo zahacz mnie na LinkedIn lub Facebook’u.