Trochę informacji i rozmyślań

Zrób kabaret, po prostu zrób kabaret…

… to takie proste, choć przecież takie stare.

Faktycznie. Stare 🙂 Kabarety zaczęły mi się z Kabaretem Potem. Nieistniejącym już Kabaretem Potem (zakończył działalność w 1999). Tak się złożyło, że niestety zainteresowanie przyszło, gdy Kabaretu już nie było. Całe szczęście zostały po nich płyty DVD. No i część Potemowców występuje w działających teraz kabaretach.

Co jest niezwykłego w Potem?

To kabaret, którego skecze śmieszą po 20 latach. To humor pełny odniesień do szeroko rozumianych dzieł kultury, pozbawiony polityki czy odniesień do bieżących wydarzeń. To skecze, które w trzy minuty wywoływały śmiech do łez (skecz Pijak).

Może trochę zestarzała się forma jak twierdzi Sikora w swoim wpisie. Ale to nie zmienia faktu, że po latach cały czas można doszukać się tam przebłysków geniuszu i żartów, które zauważa się dopiero teraz.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Podczas jednego ze SZPAKów w Szczecinie miałem okazję oglądać spektakl „Teatr mój widzę z odgromnikiem” w wykonaniu Teatru Absurdu „Żżżżż”. To był niezapomniany wieczór. Poniżej wrzucam próbkę, niestety to wszystko co znalazłem na youtube (uwaga – absurd w nazwie teatru nie jest umieszczony przypadkowo) . Gdyby ktoś wiedział o tym spektaklu w Polsce – proszę o informację. MUSZĘ go zobaczyć jeszcze raz.

No i w zeszłym roku udało nam się być na Pace (PaKA – Przegląd Kabaretów Amatorskich w Krakowie).